JAK NEPODLEHNOUT PODZIMNÍ DEPRESI

Světla ubývá, tmy příbývá a na hodně lidí přichází podzimní pochmurná nálada.

Chcete dostávat pozvánky na kurzy, zajímavé články a slevové akce přímo do své schránky? Nechte nám svůj email.

x

JAK NEPODLEHNOUT PODZIMNÍ DEPRESI

Světla ubývá, tmy příbývá a na hodně lidí přichází podzimní pochmurná nálada. Že to taky cítíte? Čtěte dále, mám pro vás 6 tipů jak nepodlehnout a uchovat si dobrou náladu, i když je světla i sluníčka pramálo.

 

1. Nedívejte se na zprávy. A už vůbec ne na krimizprávy a nečtěte je ani na internetu. Negativní informace nás negativně ladí a zprávy jsou jich plné. Nebojte, nic opravdu důležitého vám neutečte, dostane se to k vám jiným komunikačním „kanálem“.

2. Udělejte si něčím radost. Napište si to jako úkol do diáře a udělejte to. Může to být cokoliv. Někoho potěší koupě věci, kterou si už delší dobu přeje, jiného zase šálek dobré kávy v útulné kavárně (třeba mě :-) nebo návštěva zajímavé výstavy. Tipy na mé oblíbené pražské kavárny najdete dole v článku.

3. Zavolejte kamarádce nebo kamarádovi, kterého jste už dlouho neviděli. Moc nad tím nepřemýšlejte, prostě mu nebo jí zavolejte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Zkuste se na lidi kolem sebe (i na ty cizí :) celý den usmívat. Jen tak, bez nějakého hlubšího důvodu. Nenechte se odradit, když vám sem tam někdo Vás úsměv neopětuje, většina lidí podlehne a vy uvidíte ten příliv pozitivní energie.

5. Sepište si seznam věcí, které se vám za poslední měsíc povedly a měli jste z nich radost. Zkuste to, dejte si tu práci, klidně i malé radosti. Vymyslete jich alespoň 10. Až budete mít seznam hotový, několikrát si ho přečtěte. Potom ho nevyhazujte, ale nechte si ho v diáři a párkrát za týden si ho přečtěte.

6. A poslední tip, pokud se poštěstí a zasvítí sluníčko, tak neváhejte a vyrazte ven. Zima nezima, sluníčko je energetický superdobíječ.

 

Čím více bodů zrealizujete, tím více pozitivní energie dostanete a podzimní deprese nebude mít šanci ;-)

 

Tady jsou ty slíbené tipy na mé oblíbené pražské kavárny:

Mamacoffee

Friends coffee house

Leica Galery Prague

 

Autor: Petra Lachnittová

Další článkyVĚTVÍTE?
Termín větvení nemá nic společného se zahradničením, alespoň v tomto článku ne. "Větvení" znamená způsob komunikace, kdy začnete mluvit a tak nějak neřízeně několikrát odbočíte od toho, co jste chtěli původně říct.
2019-04-03
detail
CHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?
Mám pro vás jeden zajímavý tip na čtení. Je to knížka o úklidu. Ano čtete správně, o úklidu :-) Kniha se jmenuje Zázračný úklid aneb pořádek jednou pro vždy...
2018-07-02
detail
NEVYŽÁDANÉ RADY
„Musíš...“, „Měl bys...“ „Udělej...“ Takto často začínají nevyžádané rady. Jsou lidé, kteří jich rozdají i několik desítek za den.
2017-12-30
detail
JAK NEPODLEHNOUT PODZIMNÍ DEPRESI
Světla ubývá, tmy příbývá a na hodně lidí přichází podzimní pochmurná nálada.
2017-10-25
detail

staňte se našimi fanoušky a sledujte aktuální nabídku našich kurzů