Tipy na knihy

Chcete dostávat pozvánky na kurzy, zajímavé články a slevové akce přímo do své schránky? Nechte nám svůj email.

x

Petra Lachnittová
konzultantka, lektorka doporučuje:
ZBAVTE SE NEPOŘÁDKU S FENG ŠUEJ, Karen Kingstonová, nakl. Orsini, 224 stran, (249 Kč).
Kniha předkládá zajímavý pohled na nepořádek, který si kolem sebe vytváříme a ukazuje souvislosti s naším životem. Přináší spoustu praktických tipů jak se ho zbavit a hlavně motivuje k akci! Musím řict, že to opravdu funguje!

Kamila Bergmannová
lektorka doporučuje:
CESTA KAIZEN, Robert Maurer, nakl. Beta 2005, 140 stran, (kniha už není bohužel v prodeji, takže zkuste knihovny).
Už jste někdy zkoušeli vzít vážně nějaké své předsevzetí? A šli jste do toho odvážně, hodili jste se do hluboké vody a vydrželi v tom plavat … jak dlouho? Že ještě plavete? Tak potom tahle knížka pro vás není. Tahle knížka je pro ty, kteří potřebují jít k svým cílům pomalu, rozvážně, s lehkostí a radostí. Přesně tomu učí metoda kaizen. Moc zajímavá je také japonská filozofie malých odměn. Velmi úzce souvisí s metodou malých kroků, které vedou k cíli spolehlivěji než radikální změny.

Michal Filip
lektor doporučuje:
ALCHYMISTA, Paulo Coelho, nakl. Argo, 156 stran, (198 Kč)
Je to poutavý a milý příběh. V příběhu je nějaká moudrost skrytá, nějaká moudrost jasně řečená
a nějaká moudrost třikrát zopakovaná, přesto i ta zůstala mnohým skryta.

Zuzana Odvody
lektorka doporučuje:
ROZHOVORY O HRANICÍCH, Henry Cloud, John Townsend, naklad. 252 stran, (250 Kč)
Vztahy nás doprovází celým životem. Tato kniha je průvodcem uzdravování našich vztahů na základě otevřené komunikace, důvěry, odpuštění a smíření. Na základě jejího čtení jsem si uvědomila, že nejsem-li spokojená, jsem to já, kdo může zahájit ozdravnou kúru mých vztahů, že není třeba se bát konfrontace. V textu jsou také pasáže z bible, které však dle mého, nevěřícího nijak neruší. Vřele tak čtení o tom, jak vést rozhovory o našich hranicích, doporučuji.

Jana Kneřová
lektorka doporučuje:
PŘEDČÍTAČ, Bernhard Schlink, nakl. Prostor, 204 stran, (kniha už nelze koupit, ale ve veřejných knihovnách ji určitě najdete)
Vybrala jsem román o zvláštním vztahu mladého muže a starší ženy. Naučila mne o vztazích více přemýšlet v souvislostech s děním ve společnosti. A vůbec, ne všechno je tak, jak to vypadá.

Jaroslava Miklová
výtvarnice doporučuje:
KUCHAŘKA PLNÁ RECPETŮ PRO SMYSLUPLNÝ ŽIVOT, Eva Ripcsik, Copyright©Eva
Ripcsik, 204 stran, (349 Kč, knihu lze zakoupit přes specializované weby).
Něco málo z domácí kuchyně autorky: …jak si kdo navaří, tak si jídlo prožije. V přeneseném slova smyslu se vtipně zabývá různými životními situacemi a potřebami, touhami i těžkostmi, láskou, životem… Na ochutnání jeden recept do příštího roku: budoucnost: 6 ks šťastného přítomného okamžiku, 10 dkg hojnosti, špetka afirmací, 3 lžíce víry v sebe. Zajímavé zamyšlení nad tím, proč se nám TY věci dějí či nedějí. Doporučuji.
 

Zde si můžete tipy na knihy ve formátu pdf stáhnout zdarma

Další článkyTIP NA KARTY, KTERÉ SKVĚLE PODPOŘÍ KOMUNIKACI S DĚTMI
Jde o čajové karty, tak jim tedy říkáme my, protože je vždycky vytáhneme, když si uděláme nějaký dobrý čaj :-) Karty mají ale své jméno „Podle sebe“ a jsou určeny pro děti a dospělé.
2022-11-08
detail
ZAKÁZANÁ SLOVA
Už jste o nich slyšeli? Ne, nejde o seznam vulgarit, jak by se mohlo zdát :-) Jde o seznam slov, která běžně používáme a obsahově vulgární vůbec nejsou. V komunikaci můžou ale nadělat dost škody.
2020-11-24
detail
VĚTVÍTE?
Termín větvení nemá nic společného se zahradničením, alespoň v tomto článku ne. "Větvení" znamená způsob komunikace, kdy začnete mluvit a tak nějak neřízeně několikrát odbočíte od toho, co jste chtěli původně říct.
2019-04-03
detail
CHYSTÁTE SE V LÉTĚ NA DOVOLENOU?
Mám pro vás jeden zajímavý tip na čtení. Je to knížka o úklidu. Ano čtete správně, o úklidu :-) Kniha se jmenuje Zázračný úklid aneb pořádek jednou pro vždy...
2018-07-02
detail

staňte se našimi fanoušky a sledujte aktuální nabídku našich kurzů