Kreativní myšlení

Chcete dostávat pozvánky na kurzy, zajímavé články a slevové akce přímo do své schránky? Nechte nám svůj email.

x

Kreativní myšlení

Chtěli byste se naučit myslet kreativně neboli „think out of the box“ a řešit každodenní problémy s tvořivostí vlastní umělcům?

O kurzu

Tento hravý, tvořivý a zároveň prakticky orientovaný kurz vás zábavnou formou naučí přistupovat tvořivě k úkolům, problémům a vlastně k celému životu.

Naučíte se aktivně používat 9 snadno osvojitelných a praktických technik na podporu kreativního myšlení. Mezi těmito metodami, budou tolik oblíbené myšlenkové mapy a také technika INŘEP, která pracuje s intuicí a nenajdete ji v žádné příručce! Nebudeme vás učit žádnou teorii o metodách, kreativní techniky budete rovnou testovat na praktických příkladech.

Kromě tvořivých technik se dozvíte, jaké fáze vůbec kreativní proces má a jak je používat.  Uděláme si malý výlet do hlubin lidského mozku, abychom se dozvěděli, co se v něm děje, když vzniká nápad. Na kurzu také zjistíte, jak tento proces cíleně podpořit a co dělat, když  nápady dojdou. Budete vědět, jak kreativitu u sebe i ostatních podporovat a co ji může naopak blokovat.

Kreativní nápady nestačí jen generovat, ale musí se také umět prosadit, proto vás naučíme,  jak originální myšlenky prosazovat.

Kurz je akreditovaný MŠMT.

Co vám kurz přinese?

  • Budete schopni pracovat s tvořivou částí své osobnosti, která je ve vás ukryta.
  • Řešení problémů a úkolů se pro vás stane zajímavým a zábavným procesem.
  • Uspoříte spoustu času při řešení problémů, protože se naučíte pravidla a zásady při jejich řešení.
  • Začnete přistupovat k různým tématům s otevřenější myslí, zvýší se tak vaše flexibilita a sebejistota.
  • Změny už pro vás nebudou hrozby, ale příležitosti. Když totiž víte, jak kreativně myslet, poradíte si i v těch nejzapeklitějších situacích, které život přináší.

Pro koho je kurz určen

Tento kurz je určen pro lidi, kteří se chtějí naučit využívat svůj skrytý kreativní potenciál ke svému prospěchu. Pro ty, kteří chtějí nabídnout víc než jen stereotyp a běžné postupy. A také pro ty, kteří chtějí mít život příjemnější, zábavnější a tvořivější .

Časová dotace

6,5 h

Lektor(ka)

Mgr. Jana Kneřová

nebo

Mgr. Ing. Petra S. Lachnittová
 

Uzávěrka přihlášek

3 dny před konáním kurzu. (Později pouze po telefonické dohodě tel. 608 025 061).

Cena zahrnuje

Studijní materiály, občerstvení během celého dne, osvědčení, konzultace po e-mailu k dané problematice.

Neriskujete

Pokud se vám nebude kurz líbit, vrátíme vám 100% zaplacené částky, když kurz opustíte do 60 min od zahájení.

Řekli o kurzu

Kurz Kreativni myslení jsem si vybral tak trochu nahodou, vymenou za jiny, ktery mi uz ale terminove kolidoval, byl jsem vsak velmi mile prekvapen uzitecnosti kurzu. Nejen, ze jsem si utribil a usouvztanil par technik mne jiz znalych z drivejsiho studia teto problematiky, ale poznal jsem dalsi a nove inovativni techniky a teorie, ktere mohu aplikovat ve svem zivote i profesi, jako napr.: Ishikawuv diagram, novinarske otazky, brainwriting, inřep, Occamova britva atp. Co by byla teorie bez praxe! Prakticka cast je velkou devizou kurzu Skoly komunikace. Ja osobne jsem rad, ze si mohu nabite teoreticke poznatky hned vyzkouset a ruzne je aplikovat, tesila me zejmena moznost vyzkouset si primo techniku myslenkovych map, techniky prosazovani napadu. Pri prakticke casti dochazi i k prohozeni ucastniku kurzu, coz kvituji. Sam jsem absolvoval jeste dalsi kurzy zamerene na komunikaci a vzdy jsem odchazel obohacen a spokojen.

Michal.Kurz kreativity. Kreativitu jsem si dosud spojovala s uměním, zejména výtvarným a hudebním. Ale na kurzu vedeném p. Kneřovou jsem ráda rozšířila své pojetí. Když dám křídla své fantazii i v běžných životních situacích, jistě zvládnu mnohé (každodenní) problémy s větší lehkostí a ledkdy s nadhledm či úsměvem. N+které metody jsem již zařdila do výuky (učím na 2. stupni ZŠ) a s radostí chci napsat, že „jsme si to s mými žáky užili“. Děkkuji a přeji mnoho dalších spokojených účastníků kurzu.

Lucie Remerová

Líbily se mi kreativní metody, které se dají využít v každodenních situacích. Užitečné bylo praktické vyzkoušení. Zajímavá a dobrá zkušenost. Díky

MelanieO kurzu kreativity bych řekl: příjemná lektorka, příjemní lidé, srozumitelné podání.

Petr

Na kurzu kreativní myšlení jsem se naučil různé techniky kreativity. Líbily se mi názorné příklady a že jsem měl možnost si teorii prakticky vyzkoušet.

Kurz se mi moc líbil, opravdu mě zaujala technika INŘEP, vůbec jsem netušila, že něco takového existuje a ještě víc mě překvapilo, že to funguje!

I.

zobrazit vše

Fotogalerie

Nejbližší termíny kurzů

Praha 04. 10. 2024, 09:30 - 17:00
2990.00,-
Přihlásit se

Pokud se vám termín nehodí nebo není stanoven, zanechte nám svůj email, dáme vám vědět hned, jak vypíšeme nový:

Další doporučené kurzy

Efektivní řešení konfliktů

Chtěli byste umět předcházet konfliktům, rychle se v nich orientovat, když nastanou a umět je opravdu efektivně řešit?

Více
Sebepoznání

Chcete opravdu porozumět sami sobě a odhalit neuvědomované vzorce chování, které mohou mít významný vliv na váš život a mohou být zdrojem nepohody, pochybování, nejistoty, úzkostí a strachů? 

Více