INDIGOVÉ POHÁDKY aneb rozvíjíme osobnostně nejen sebe, ale i děti

Chcete dostávat pozvánky na kurzy, zajímavé články a slevové akce přímo do své schránky? Nechte nám svůj email.

x

Indigové pohádky aneb rozvíjíme nejen sebe, ale i děti

Jestli kromě sebe chcete rozvíjet i nějaké dítko či dítka, tak mám pro vás skvělý tip na knížku. Jmenuje se Indigové pohádky a je to takový malý skvost, který by určitě neměl ve vaší knihovně chybět.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaujme děti cca od 4 let až do mladšího školního věku. Školní děti si v ní už mohou číst i sami, písmo není příliš velké, ale ani úplně drobné, vhodné pro středně pokročilé čtenáře. Kniha obsahuje 9 netradičních pohádek / příběhů na 97 stranách, má tvrdé desky a je trochu většího formátu, proto se úplně nehodí na cestování.

Každý příběh skrývá hlubší poselství krásně a srozumitelně podané pro malé dětské dušičky. Pointa každé pohádky vede děti k přemýšlení a zcela jistě je osobnostně rozvíjí.

 

A na ukázku několik pohádkových myšlenek:

….Pochopili, že není nutné dělat všechno, co dělají ostatní. I kdyby to dělala třeba celá vesnička plná skřítků....

 

...To kouzlo je ve tvé hlavě. Ty jsi věřil že dokážeš vylézt na strom. A také jsi to dokázal. Žádný amulet to za tebe neudělal...

 

...I ty můj malý stromečku, sklonil se nad ním smrk. Nic jsi nepochopil. Ty přece nemusíš dávat šišky. Ty jsi ty. V tom se skrývá tvá velikost. Jsi jedinečný a veliký tím že jsi sám sebou...

 

Kromě toho, že pohádky jsou opravdu vydařené, knížka je ještě nádherně ilustrovaná. Každou pohádku ilustroval jiný autor jinou technikou. Trošku vás to bude asi svádět si ji jen prohlížet a kochat se, tak jako mě :) 

Pokud své děti vychováváte v duchu respektujícího přístupu, tak se vám bude tato knížka určitě líbit. Pohádky nejsou dlouhé, myslím tak akorát na čtení před spaním.

Po přečtení si o příběhu a především o hlavní myšlence, která je vždy na konci poměrně jednoznačně předložena, s dítětem chvíli povídejte, ať prohloubíte její dopad a také vedete dítě k tomu, aby o textu více přemýšlelo. Dávejte dětem otázky, jestli takovou situaci sami někdy zažily na vlastní kůži nebo ji viděly. Proč si myslí, že se hlavní hrdina zachoval tak a tak apod. Možná budete někdy překvapeni jejich odpověďmi :)

S knížkou dostanete ještě pexeso, záložku a omalovánky. Vše k pohádkám, které najdete v knížce.

Knížku lze koupit pouze na webu www.indigovepohadky.cz za 368 Kč + poštovné. V knihkupectví jsem ji nikde neviděla. V budoucnu by údajně měla vyjít i v audioverzi.

Tip: nechte si do knížky napsat věnování přímo od autorky!

 

Za mě uričitě 5 hvězdiček, doporučuji nejen rodičům, ale i vychovatelům a učitelům.

Autor: Petra Lachnittová

Další článkyKRITICKÉ MYŠLENÍ
Je potřeba kriticky myslet. Tento výrok je v poslední době docela často slyšet. A je to určitě dobře, i když okolnosti, které zájem o kritické myšlení vzbudily, úplně dobré nejsou. Málokdo ale ví, co to přesně znamená.
2023-07-21
detail
TIP NA KARTY, KTERÉ SKVĚLE PODPOŘÍ KOMUNIKACI S DĚTMI
Jde o čajové karty, tak jim tedy říkáme my, protože je vždycky vytáhneme, když si uděláme nějaký dobrý čaj :-) Karty mají ale své jméno „Podle sebe“ a jsou určeny pro děti a dospělé.
2022-11-08
detail
ZAKÁZANÁ SLOVA
Už jste o nich slyšeli? Ne, nejde o seznam vulgarit, jak by se mohlo zdát :-) Jde o seznam slov, která běžně používáme a obsahově vulgární vůbec nejsou. V komunikaci můžou ale nadělat dost škody.
2020-11-24
detail
VĚTVÍTE?
Termín větvení nemá nic společného se zahradničením, alespoň v tomto článku ne. "Větvení" znamená způsob komunikace, kdy začnete mluvit a tak nějak neřízeně několikrát odbočíte od toho, co jste chtěli původně říct.
2019-04-03
detail

staňte se našimi fanoušky a sledujte aktuální nabídku našich kurzů