Asertivita

Chcete dostávat pozvánky na kurzy, zajímavé články a slevové akce přímo do své schránky? Nechte nám svůj email.

x

ASERTIVITA

Na tomto kurzu se naučíte vše, co potřebujete k tomu, abyste uměli asertivně reagovat v každodenních situacích, jako jsou komunikace s rodinnými příslušníky, kolegy v práci, zákazníky, úředníky apod.

O kurzu

Budete schopni rozlišovat různé komunikační styly jednání včetně toho svého. Pochopíte, jak fungují různé asertivní principy a techniky a vyzkoušíte si je na praktických příkladech ze života. Uvědomíte si, jaká jsou vaše asertivní práva a jak je používat v praxi. Také budete vědět, kdy je asertivita na místě a kdy ne, jelikož ne každé jednání, které se jeví na první pohled jako asertivní, je opravdu asertivní.

Kurz je akreditovaný MŠMT.

Při praktickém nácviku se naučíte

 • Jak asertivně říci NE, když někdo vytváří nátlak.
 • Jak si asertivně poradit s ostrou kritikou.
 • Jak asertivně reagovat na slovně agresivní útoky.
 • Jak prosazovat oprávněné požadavky.
 • Jak asertivně přijímat a dávat komplimenty.
 • Jak asertivně ukončovat nežádoucí rozhovory.

Co vám kurz přinese?

 • Nastavíte si svoje pomyslné vnitřní hranice vůči ostatním.
 • Zvýšíte si zdravé sebevědomí a sebejistotu a tím si získáte větší respekt od okolí.
 • Budete mít svobodnější a nezávislejší postoje.
 • Budete si sebe více vážit a cítit se lépe, protože věci budou podle vás a ne podle ostatních.
 • Díky novým postojům a komunikačním dovednostem se vám zdravě pročistí mezilidské vztahy.

Pro koho je kurz určen

Tento kurz je určen pro lidí, kteří se chtějí zdokonalit ve svých komunikačních dovednostech, nebo pro lidi, kteří často komunikují s lidmi, a to nejen ve své práci. Některým může tento kurz pomoci posílit zdravé sebevědomí, pro některé zase může být začátkem osobnostního rozvoje.

Časová dotace

6,5 h

Lektor(ka)

Mgr. Ing. Petra S. Lachnittová

Uzávěrka přihlášek

3 dny před konáním kurzu.

(Poté pouze po telefonické dohodě tel. 608 025 061).

Cena zahrnuje

Studijní materiály a pomůcky, občerstvení během celého dne, osvědčení, konzultace po e-mailu k dané problematice.

Bez rizika

Pokud se vám nebude kurz líbit, vrátíme vám 100% zaplacené částky, když kurz opustíte do 60 min od zahájení.

Řekli o kurzu

Chci hlavně poděkovat za pomoc kvůli mým zrakovým problémům. Byla jsem smířena s tím, že budu jen sledovat, ale díky předchozím přípravám vše klaplo! Čas plynul, a že byl najednou konec, mi bylo až líto... Ještě bych si hrála a dovídala se "Jak být asertivní".

Lucka

Kurz byl pro nás velmi přínosný. Prošli jsme vše podstatné od popisu a práv asertivního jednání až po sdílení požadavků a zpětné vazby. Interakce s paní lektorkou byla skvělá a vše bylo doplněné o praktická cvičení. Dozvěděli jsme se o tom co pojem asertivní jednání vlastně znamená a jak ho můžeme uplatnit v pracovním i osobním životě. Myslím, že kurz je výborným základem pro každého kdo se chce zlepšit v komunikaci, být si jistější a umět správně vykomunikovat své postoje a potřeby.

Příjemný a obsáhlý den, kde jsme si výstižně objasnili nástrahy komunikace a převedli je do praxe v asertivním stylu.

Ráda bych napsala poděkování za včerejší seminář asertivity v Liberci. Takže: moc děkuju za  vytvoření takového semináře, který obsahoval užitečné poznatky, mohli jsme ho v malé skupince lidí spoluutvářet a byl plný praktického procvičování. Taktéž cena semináře byla příjemnou a garance vrácení peněz do 60 minut milým bonusem, který ale určitě málokdo má potřebu využít. 

Ještě bych ráda vyjádřila dík za to, že se vůbec věnuješ těmto oblastem, protože jsou obohacující pro druhé a skoro jim dávají křídla :-). Doufám, že se ještě někdy uvidíme, protože se chystám navštívit i další semináře, na které se už teď dost těším :-).

Barča Bursová ze Stráže pod Ralskem

Kurz se mi líbil, byl to hezky strávený večer s příjemným kolektivem a s příjemnou lektorkou, která celým kurzem výtečně prováděla a která má podle mého názoru hodně zkušeností s komunikací. Taky si myslím, že nestačí jen navštívit kurz o asertivitě, ale musí se to opravdu používat, kurz pouze nasměruje na správnou „dráhu“. Já jsem si již asertivitu vyzkoušel v práci a byl jsem mile překvapen jak to funguje. Kurz byl pro mě přínosem a již se těším na další pokračování.

P.

Kurz se mi moc líbil, konečně vím, jak vypadá asertivní chování.

Adam

Kurs asertivity předčil moje očekávání, byl dobře připravený a lektorka dokázala všechny zapojit do hry. Na kurzu jsem se cítil příjemně a přiučil se, jak komunikovat a hlavně jakým způsobem nekomunikovat. To se bude hodit :)

Michal


Na kurzu asertivity byla příjemná atmosféra, fajn lidi a i dobrá zábava. Odnesl jsem si odsud užitečné informace. Už teď se těším, až si to vyzkouším a jsem zvědavý, jak s tím budu umět pracovat v životě. Na konci jsme měli možnost sami si zahrát malou ukázku asertivního chování. To se mi moc líbilo a doufám, že příště těchto ukázek bude víc.

David

zobrazit vše

Nejbližší termíny kurzů

Praha 19. 06. 2024, 09:30 - 17:00
2890.00,-
Obsazeno
Praha 23. 07. 2024, 09:30 - 17:00
2890.00,-
Přihlásit se
Praha 07. 09. 2024, 09:30 - 17:00
2990.00,-
Přihlásit se
Praha 16. 10. 2024, 09:30 - 17:00
2990.00,-
Přihlásit se
Praha 25. 11. 2024, 09:30 - 17:00
2990.00,-
Přihlásit se

Pokud se vám termín nehodí nebo není stanoven, zanechte nám svůj email, dáme vám vědět hned, jak vypíšeme nový:

Další doporučené kurzy

Asertivita 2

Chcete si rozšířit, prohloubit a procvičit znalosti z asertivity? Máte pocit, že vaše asertivní komunikace ještě nění úplně podle vašich představ?

Více
Manipulace a jak se jí bránit

Chcete umět odhalit i velmi skrytou manipulaci a vědět jak na ni pohotově reagovat? Na našem kurzu vás to naučíme.

 

Více
Sebevědomí

Chcete si dát do pořádku své sebevědomí a nevíte úplně jak na to? Rádi byste zvládali sebejistě nejrůznější životní situace? Byli nezávislí na hodnocení ostatních a dělali si věci po svém, i když většina nesouhlasí? Pak jste na správné adrese.

Více