Konfliktní lidé

Chcete dostávat pozvánky na kurzy, zajímavé články a slevové akce přímo do své schránky? Nechte nám svůj email.

x

Konfliktní lidé

Na tomto kurzu si uvědomíte, proč jsou lidé konfliktní a jak s nimi lze i přesto vycházet.

O kurzu

Díky kurzu budete schopni rozeznat 11 typů konfliktních osobností (pasivní i agresivní) a porozumíte vzorcům, které je k jejich jednání vedou. Vyzkoušíte si, jak s těmito lidmi efektivně komunikovat na spoustě simulovaných situací a cenné dovednosti tak nabudete přímým prožitkem, ale v bezpečném prostředí.

Odnesete si například, jak jednat s osobou, která zákeřně útočí, vybuchuje jako mina, jak na chytráky, kteří snědli všechnu moudrost světa nebo na "negativce" či lidi, kteří si stále stěžují.

Budete také vědět, co je emoční náboj, uvědomíte si, k čemu je dobrý hněv, kdy je na místě a kdy ne a jak se s ním dá pracovat.

 

Co vám kurz přinese?

  • Budete vědět, kde děláte chyby při jednání s konfliktními osobnostmi a naučíte se efektivnější způsoby komunikace.
  • Pravděpodobně se změní vaše vnímání konfliktních lidí.
  • Zvýší se vaše sebevědomí a sebejistota v jednání s konfliktními lidmi.
  • Více porozumíte vlastnímu hněvu a naučíte se s ním lépe pracovat.
  • Ubude konfliktních situací ve vašem soukromém i profesním životě.
  • Naučíte se, jak předcházet konfliktním situacím.

Pro koho je kurz určen

Pro všechny, kdo si chtějí poradit s ostatními i sami se sebou v problémových situacích. Pro ty, kteří řeší konfliktní situace v mezilidských vztazích a chtějí vědět, jak na to. Je jedno, zda řešíte konflikty na pracovišti nebo v soukromém životě. Umět jednat s konliktními lidmi vám pomůže získat nadhled i větší klid, když bude potřeba.

Časová dotace

6,5h

Lektor(ka)

Mgr. Ing. Petra S. Lachnittová

Uzávěrka přihlášek

3 dny před konáním kurzu.

(Později pouze po telefonické dohodě tel. 608 025 061).

Cena zahrnuje

Studijní materiály a pomůcky, občerstvení během celého dne, osvědčení, konzultace po e-mailu k dané problematice.

Neriskujete

Pokud se vám nebude kurz líbit, vrátíme vám 100% zaplacené částky, když kurz opustíte do 60 min od zahájení.

Řekli o kurzu

Kurz konfliktní lidé byl pro mně již v pořadí třetím kurzem ve škole komunikace. Na základě předešlých pozitivních zkušeností jsem se na něj hodně těšila, protože v běžném životě jsem mnohokrát neuměla na konflikty reagovat, nebo jim předcházet. Háček je tudíž v tom, že každý jsme jiný a já jsem se na kurzu naučila rozpoznávat různé typy lidí (včetně sebe i lidi ze svého okolí), jejich reakce v konfliktních situacích a taky jak na ně reagovat abych přispěla k zefektivnění komunikace. Kurz byl veden zajímavě i zábavně: od profesionálního vysvětlení typologií osobnosti konfliktních lidí, přes zmínění názorných příkladů až po praktické spolusdílení a procvičování situaci s jinými členy naše malé ale přesto různé skupiny. Potvrdila jsem si, že jakékoli emoce nejsou zlé a dá se s nimi pracovat, jen se musíme poznat, co v nás ty emoce spouští a pak s tím umět nakládat; protože za své reakce odpovídáme my sami. Kurz mohou jenom doporučit, tak jako i školu komunikace. Děkuji Petro za skvělou myšlenku, úžasné lidi ve Tvém týmu, za to že nám pomáháte pracovat na sobě, rozumět druhým a tím pozvedat  společnost.

Eva

„Školu komunikace jsem navštívil celkem třikrát a rozhodně mám v plánu ji v budoucnu navštívit znovu. Líbí se mi individuální, až přátelský přístup. Paní Petra, která vedla většinu kurzů, je profesionál každým coulem. Škola komunikace, zejména pak kurz Asertivita a Konfliktní lidé, mi velice pomohl se zvládnutím každodenní rutiny v kamenném obchodě. Závěrem musím vyzdvihnout svoji celkovou spokojenost s výsledky spolupráce, neboť od začátku pociťuji každodenní zlepšení mých komunikačních dovedností.“

Děkuji za dnešní kurz. Náplň zajímavá, přínosná a určitě absolvuji i kurz Efektivní řešení konfliktů.

Petr

Děkuji. Byl to velký přínos. Ještě dobře, že jsou takové kurzy. U nás nic takového není.

V. V.

Pracuji na zákaznickém servisu, kde musím každý den řešit nejrůznější situace a to s lidmi nejrůznějších charakterů a aktuálního naladění, což je leckdy velmi náročné, a proto instituce jako Škola komunikace vítám a vždy si ráda udělám čas na osobnostně- rozvojový kurz. Ve Škole komunikace jsem absolvovala celkem tři: Asertivita, Efektivní zpětná vazba a Konfliktní lidé a musím říct, že jsem byla opravdu spokojena! Lektorky byly do tématu vždy zapálené, s nepředstíraným nadšením se snažily vtáhnout nás do problematiky a trpělivě se věnovaly i individuálním zkušenostem každého z nás.

A.


Úspěšně jsem absolvovala kurz Konfliktní lidé a určitě mi pomůže v mém zaměstnání, kde se konflikty často řeší. Líbilo se mi prostředí i přístup lektorky. Mohu těžit z obdržených materiálů, které obsahují jak teoretickou část, tak i praktická cvičení, která jsme jako skupina vypracovali. Je dobré znát typologii osobností, vědět co je vůbec hněv a jak mám reagovat na ten svůj a další a další znalosti a dovednosti. Na kurzu jsem se uvolnila a dobře se mi spolupracovalo. Kurzy vřele doporučuji.

Komentář ke kurzu o Konfliktnich lidech: novou věcí pro mě bylo, že docela zvládám konflikty od útočících lidí, ale co mě dost vytáčí, jsou konflikty vzniklé pasivním chováním lidí. Ve skupině byli zajímaví lidé, bylo pro mě přínosné poslouchat jejich zkušenosti, postřehy a pohledy na věc.

Opravdu se mi líbil příštup lektorky a pak praktické příklady - nacvičování různých situací. Díky!

zobrazit vše

Nejbližší termíny kurzů

Pokud se vám termín nehodí nebo není stanoven, zanechte nám svůj email, dáme vám vědět hned, jak vypíšeme nový:

Další doporučené kurzy

Asertivita

Chcete být asertivní, sebejistý, vědět, jak se prosadit a zároveň respektovat práva druhých?

Více
Efektivní komunikace

Máte pocit, že vás komunikace s některými lidmi vysiluje? Už jste to zkoušeli po dobrém i po zlém a žádný posun? Chtěli byste dosáhnout svého cíle bez plýtvání času a energie?

Více
Efektivní řešení konfliktů

Chtěli byste umět předcházet konfliktům, rychle se v nich orientovat, když nastanou a umět je opravdu efektivně řešit?

Více